Основним завданням відділу є здійснення, у співпраці із Держпродспоживслужбою України та їх територіальними органами, державного нагляду i контролю за дотриманням вимог нормативно-правових документів щодо безпечності та якості ветеринарних препаратів і кормових добавок на підприємствах, що виготовляють та реалізують продукцію для ветеринарної медицини.

Важливим напрямком роботи є проведення моніторингу з обігу ветеринарних лікарських засобів, кормів та кормових добавок, преміксів на ринку України з метою виявлення незареєстрованої, неякісної, контрафактної, фальсифікованої продукції як вітчизняного, так і іноземного виробництва, та забезпечення широкого оприлюднення його результатів.

В числі пріоритетів роботи є проведення експертної оцінки нормативних документів, зокрема технічних умов і технологічних регламентів, приведення їх у відповідність до діючих національних і європейських стандартів на вітчизняні ветеринарні препарати, корми, кормові добавки та премікси, комплектування фонду нормативно-технічної документації та співпраця з органами Держспоживстандарту України.

Спільно з Головними управліннями Держпродспоживслужби в регіонах працівники відділу організовують семінариpи з питань впровадження в практику ветмедицини законодавчих механізмів організації виробництва і реалізації продукції для ветеринарної медицини, оцінки їх ефективності.

Проводяться обстеження і оцінка виробничих лабораторій підприємств ветеринарної медицини, що виготовляють ветеринарні препарати, корми та кормові добавки на відповідність надавати послуги з контролю якості продукції.

Відділ є організатором з розробки та підготовки довідників, методичних та практичних рекомендацій, інструкцій тощо, які регламентують діяльність підприємств, які виготовляють і реалізують продукцію для ветеринарної медицини та тваринництва.

В структурі відділу функціонує

сектор реєстрації зразків та видачі документів,

завідувач – кандидат ветеринарних наук

Ростислав Ривак

 

 

 

 

 

 

 

Завданням сектору є прийом зразків ветеринарних препаратів, кормів, кормових добавок, преміксів та харчових продуктів, що надходять в Інститут та проведення їх реєстрації в електронній системі. Сектором здійснюється документальний супровід зразків від надходження до надання (передачі) замовнику вихідних документів за результатами випробувальних досліджень.