«Інститут в якому все шумить та працює…»

5 грудня 2018 року Інститут відвідали учасники міжнародного семінару-тренінгу в рамках програми Erasmus + (Ag-Lab). «Поліпшення навичок спеціалістів з лабораторної практики у фахівців агро-продовольчого сектору Східної Європи», який проходив на базі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Ґжицького, координатор проекту (УЛ) Марія Клопчич (Словенія), експертом Жан Моне (Франція), учасниками цього заходу були спеціалісти та вчені з Франції, Італії, Словенії, Польщі, Грузії, Молдови та України.

Зустрів гостей та виступив з коротенькою презентацією про історію та основні напрямки діяльності інституту заступник директора, д.вет.н. В. П. Музика. Продовжили розповідь та екскурсію по території нашої установи заступники директора інституту д.с.-г.н. Д. В. Янович та к.с.-г.н. Т. Р. Левицький.

Побувавши в лабораторіях інституту, акредитованих відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC17025–2001, у віварії для лабораторних тварин та клініці для продуктивних тварин, які відповідають міжнародним нормам Жан Моне сказав, що він приємно вражений побаченим, бо в цьому інституті все шумить і працює. При цьому, пояснив, що він часто буває в «музейних лабораторіях», які напічкані устаткуванням та приладами останніх років випуску, але там абсолютна тиша – вони не працюють.

Коротенько про програму ERASMUS + це ще одне із вікон фінансування ЄС для України на 2019-2020 рр. Безпосередня діяльність цього проекту спрямована на налагодження і стимулювання навичок лабораторної практики у фахівців агро-продовольчого сектору Східної Європи та налагодженні діалогу між науковцями і відповідальними особами ЄС, з конкретними акцентами на процесі європейської інтеграції, як у їх внутрішньому, так і в зовнішньому аспектах..