Підготовка до зими. Реалізація енергозберігаючих заходів

Переведення державних підприємств та установ на господарський розрахунок і самофінансування, підвищення цін на паливо, воду, електроенергію вимагають перегляду підходів щодо господарської діяльності. В Україні прийнятий цілий ряд нормативних актів з питань енерго-збереження на рівні Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Проходить реалізація енергозберігаючих заходів і в нашому інституті. У попередні роки встановлені металопластикові вікна і двері, побудовано автономну котельню та регулювання подачі теплоносія в систему опалення відповідно до погодних умов за допомогою погодо-залежної автоматики, перехід на використання енергозберігаючих ламп, вилучення зайвих електро-приладів, утеплення вікон, регулювання освітлення в приміщеннях, що не використовуються тощо. Підводячи підсумки опалювального сезону за 2017-2018 рр. зафіксували суттєву економію бюджету інституту на фоні загального підвищення цін на енергоносії.

До початку опалювального сезону 2018 року в інституті завершено реалізацію енергозберігаючих заходів.

Повністю завершені будівельні роботи щодо термоізоляції зовнішніх стін будівлі та фундаменту, утеплення фасаду, додаткової ізоляції віконних отворів. За прогнозом синоптиків на грудень стовпчик термометру суттєво знизиться, а в інституті залишається тепла і затишна атмосфера, яка сприяє творчій науковій діяльності.