Лабораторія була створена 1 липня 1994 року на базі науково-експериментальної лабораторії “Любінь Великий” і мала назву лабораторія контролю аерозолей і стандартизації дезінфікуючих та миючих засобів.

Лабораторію очолював з дня її створення протягом 13 років к. вет. н. Ковальчик Лука Михайлович, один з найдосвідченіших науковців в Україні, який досконало володіє проблемою дезінфекції. Із 1 вересня 1996 р. лабораторію перейменовано у лабораторію контролю аерозолей, дезінфікуючих та антигельмінтних препаратів і створено сектор антигельмінтних препаратів. Основні напрямки наукових досліджень лабораторії були спрямовані на створення в Україні власного виробництва ефективних дезінфікуючих та антигельмінтних засобів, розробку, вдосконалення та гармонізацію методів їх контролю.

Так, у 1995–1998 рр. вивчалась бактерицидна дія трьох новосинтезованих хімічних сполук під кодовими номерами 106, 108, 109 Науково-дослідного інституту органічної хімії (м. Київ).

У 1998 р. співробітники лабораторії вивчали бактерицидну дію новостворюваного дезінфікуючого засобу Хлорантоїн та було розроблено технічні умови і настанову по його застосуванню у практиці ветеринарної медицини.

У 1999 р. було започатковано плідну співпрацю із співробітниками Інституту «Синтез» (м. Борислав Львівської області), а саме: доктором хімічних наук Ю. М. Паздерським, кандидатом хімічних наук М. К. Старчевським.

Спільна науково-дослідна робота розпочалася зі створення нового комплексного дезінфікуючого засобу Кристал?700. Уперше було запропоновано рецептуру дезінфікуючого засобу, до якого входили перекис водню, алкілдиметилбензиламонію хлорид. Було запропоновано оптимальне співвідношення цих компонентів, унаслідок чого було досягнуто високу бактерицидну, в тому числі туберкулоцидну, вірулецидну та фунгіцидну дію засобу. Важливою властивістю Кристалу?700, на відміну від інших дезінфектантів, є його дезодоруючі властивості, що дало можливість широко застосувати засіб у практиці ветеринарної медицини для дезінфекції об`єктів, які підлягають ветеринарному контролю.

У 2005–2007 рр. дезінфікуючий засіб Кристал?900 виграв тендер та був визнаний кращим деззасобом для використання на об`єктах, які підлягають ветеринарному нагляду.

У подальшому був створений композиційний засіб Кристал?1000, який є деззасобом нового покоління у практиці ветеринарної медицини, функціональною основою якого є глутаровий та гліоксаловий альдегіди, четвертинна амонієва сіль і полігексаметиленбігуанідин гідрохлорид.

1 січня 2008 року лабораторію було перейменовано у лабораторію контролю дезінфікуючих та антигельмінтних препаратів, яку очолив Р. В. Хом`як, який до цього працював завідуючим сектором контролю антигельмінтних препаратів.

З січня 2010 року завідуючим лабораторії призначений кандидат ветеринарних наук Тішин Олександр Леонідович, який працював завідуючим сектором токсикологічного контролю лабораторії фармакології і токсикології.