Всеукраїнський семінар “Ліцензування виробництва ветеринарних препаратів. Нормативно-правове регулювання”

Відповідно до плану роботи ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок на 2018 рік та за участі спеціалістів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 29 листопада 2018 року на базі Інституту відбувся всеукраїнський семінар на тему “Ліцензування виробництва ветеринарних препаратів. Нормативно-правове регулювання”. Підготували та провели семінар працівники відділу держконтролю, стандартизації та сертифікації.

У роботі семінару взяли участь та виступили директор департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби України Б. І. Кобаль і начальник відділу реєстрації тварин управління державного контролю Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби України Л. П. Лук’янець, які акцентували увагу учасників семінару на питаннях забезпечення державного контролю за виробництвом та обігом ветеринарних препаратів відповідно до законодавства та ліцензування господарської діяльності з їх виробництва.

Учасникам семінару були представлені доповіді наукових співробітників ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок: д. вет. н., професора, академіка НААН Коцюмбаса І. Я. “Особливості ринку ветеринарних препаратів в Україні”; д. б. н. Косенка Ю. М. “Сучасні вимоги до реєстрації ветеринарних препаратів та кормових добавок в Україні”; к. вет. н. Тесарівської У. І. “Щодо питань незареєстрованої, неякісної та фальсифікованої продукції ветмедицини, що перебуває в обігу на ринку України”; д. вет. н. Величка В. О. “Особливості ліцензування підприємств ветмедицини, які виробляють ветеринарні препарати. Правове забезпечення їх діяльності”; д. с.-г. н. Яновича Д. В. “Ліцензійні умови. Контроль якості ветеринарних препаратів, що виробляються”; к. с.-г. н. Левицького Т. Р. “Проблемна доповідь. Законодавчі аспекти використання кокцидіостатиків і гістомоностатиків”.

У семінарі взяло участь 47 представників підприємств-виробників продукції для ветеринарної медицини, а також вчені та спеціалісти, які розробляють нормативні документи на продукцію для ветмедицини, її апробовують та використовують.

У рамках семінару відбувся круглий стіл, де учасники мали змогу обмінятися досвідом роботи та вирішити актуальні проблеми щодо виробництва ветеринарних препаратів із спеціалістами Держпродспоживслужби України, зустрітися із науковими працівниками ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок. Обговорювались проблемні питання щодо удосконалення діяльності підприємств ветмедицини та основні підходи до розробки документу “Досьє дільниці виробника ветеринарних препаратів”. Зроблено акцент на впровадження на підприємствах належної виробничої практики, що буде сприяти підвищенню рівня забезпечення споживачів якісною та безпечною продукцією.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Учасники семінару ознайомилися з акредитованими відповідно до ISO/IEC 17025 профільними лабораторіями Інституту.

Проведено анкетне опитування учасників щодо оцінки семінару, його доцільності та актуальності із зазначенням найважливіших аспектів, які стали для них найбільш значущими. Які теми хотіли б вони розглянути на семінарах у майбутньому. Аналізування анкетної інформації сприятиме вдосконаленню проведення семінарів-практикумів, відповідно, позитивно позначиться на діяльності підприємств ветмедицини.

Учасникам було запропоновано тематичні збірники та довідники ветеринарних лікарських засобів, кормових добавок та преміксів. Усім учасникам семінару вручені сертифікати.