Роман Остапів

Завідуючий лабораторією – кандидат біологічних наук Остапів Роман Дмитрович.

Тел.: (032) 231-63-26

E-mail: romostapiv@gmail.com

Історія лабораторії

Перелік послуг лабораторії

Функції лабораторії:

  • Експертиза нормативно-технічної документації, що надходить у ДНДКІ ветпрепаратів і кормових добавок, щодо її відповідності вимогам українського законодавства та міжнародних регулюючих органів.
  • Відтворення рідинно-хроматографічних методів якісного і кількісного аналізу, закладених у технічну і нормативну документацію, в ході проведення державної реєстрації та вибіркового контролю ветеринарних препаратів, преміксів та кормових добавок у ДНДКІ ветпрепаратів і кормових добавок.
  • Розробка, адаптація і впровадження у практику рідинно-хроматографічних методів контролю, з використанням сучасного ВЕРХ-обладнання, нових ветеринарних препаратів, преміксів та кормових добавок, що містять у своєму складі одну, або декілька діючих речовин.
  • Гармонізація існуючих методів контролю, які використовувались вітчизняними виробниками ветпрепаратів, із методами контролю, прийнятими в ЄС, що передбачає, зокрема, значно ширше використання високоефективної рідинної хроматографії.
  • Проведення аналізів ветеринарних препаратів, преміксів та кормових добавок на договірних засадах.
  • Лабораторію оснащено рідинними хроматографами виробництва фірм Waters і Dionex із набором найбільш поширених детекторів, газовому хроматографі HP-6890 Plus а також обладнанням для пробопідготовки.
  • На сьогоднішній, день в лабораторії здійснюється контроль ветпрепаратів різних фармакологічних груп і різних форм (розчини, суспензії, тверді, порошкоподібні, мазеві, тощо) і кормових добавок, що надходять на ринок України як від вітчизняних, так і іноземних виробників. 

Основні розробки лабораторії:

У лабораторії створений і постійно поповнюється  банк методів ВЕРХ – аналізу таких фармакологічних груп ветпрепаратів, як антибіотики, вітаміни, антиоксиданти, міорелаксанти, протизапальні, антгельмінтні препарати, інсектициди тощо, загалом понад чотириста найменувань ветеринарних препаратів і кормових добавок. Таке інформаційне забезпечення дозволяє постійно нарощувати швидкість і надійність проведення державного контролю ветеринарних препаратів відносно їх якісного і кількісного складу.

Накопичено значний досвід з розробки, адаптації, доопрацювання та валідації ГХ та ВЕРХ-методів аналізу ветеринарних препаратів різного хімічного складу і терапевтичної дії, серед яких ін’єкційні, пероральні та препарати зовнішнього застосування в розчинах і в твердій формі, вітамінні суміші, деякі антибіотики, антгельмінтні, антипаразитарні, деякі гормональні препарати, а також кормові добавки, що вимагають складної пробопідготовки.

За час роботи лабораторії співробітниками адаптовано, модифіковано, розроблено та впроваджено в лабораторну практику методи контролю для близько 200 ветпрепаратів, серед яких такі, як альбендазол, левамізол, амоксициклін, неостомозан, пропоксур, окситетрациклін, дексафорт, енрофлоксацин, офлоксацин, клозантел, вітамінні препарати, премікси і багато інших.

Лабораторія брала участь у розробці нормативної документації на ряд нових препаратів вітчизняного виробництва, та продовжує роботи в цьому напрямку. Зокрема, розробляються методи контролю для антипаразитарних препаратів широкого спектру дії, з комбінованим складом, ветеринарних дезінфікуючих засобів, ряду антибактерійних препаратів на основі пеніциліну та дигідрострептоміцину, а також вітамінів та амінокислот у складі преміксів та розчинів для ін’єкцій, залишкових кількостей пестицидів у кормах та кормових добавках.

Робочі будні: