Eкстрене засідання Львівської міської надзвичайної протиепізоотичної комісії

 

Через зареєстрований випадок сказу у безпритульного собаки у місті Львові, 22.02.2024 р. проведено екстрене засідання Львівської міської надзвичайної протиепізоотичної комісії, у якому взяв участь в.о. директора  ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок, д.в.н., професор СТИБЕЛЬ Володимир Володимирович.

Рішенням комісії, на 60 денний карантин закрито ЛКП «Лев», яке опікується безпритульними тваринами у місті, а також запроваджено 5-кілометрову карантинну зону довкола місця вилову собаки.

Власникам тварин наполегливо рекомендується поновити, або якщо не було, провести вакцинацію своїх вихованців від сказу .

Нагадаємо, СКАЗ — це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.

На початковій стадії розвитку захворювання, основними симптомати зараження у тварин є наявний слід від укусу, що турбує (тварина гризе або лиже місце укусу), змінюється поведінка (тварина стає ласкавою, примхливою і настороженою одночасно), на фоні зниження апетиту, тварина їсть неїстівне, з’являється слинотеча та блювота.

Вакцина проти сказу є безкоштовною. Для здійснення щеплення необхідно звернутися до лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби.

Leave A Reply