Відбувся 16-й Форум VICH в Японії

Експерти з в сфері ветеринарних лікарських препаратів з усього світу зібралися в Токіо, Японія, щоб просувати зусилля з гармонізації технічних вимог до ветеринарних лікарських засобів шляхом прогресу діяльності VICH.

VICH сприяє створенню безпечних та ефективних ветеринарних лікарських засобів у всьому світі шляхом широкої міжнародної гармонізації технічних вимог до реєстрації ветеринарних лікарських засобів. 42-е щорічне засідання Керівного комітету VICH та 16-й Форум VICH (VF) проходили з 13 по 16 листопада. Керівний комітет очолювало Міністерство сільського, лісового та рибного господарства Японії (JMAFF), а Форум VICH очолювала Всесвітня організація охорони здоров’я тварин (WOAH).

В роботі 16-ого VICH Форуму взяли участь представники індустрії та компетентних органів в сфері реєстрації ветеринарних лікарських засобів США (FDA, USDA, AHI), ЄС (EMA, ANMV), Japan (MAFF, NVAL), Нової Зеландії, Австралії, Ботсвани, Бразилії, Єгипту, Кореї, Південної Африки, Саудівської Аравії, Тайваню та України з 5 континентів. Україну представляли директор ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок Андрій ОСТАПʼЮК  та його заступник Юрій КОСЕНКО. VF провів попереднє засідання, яке було зосереджено на перевагах, впливі та очікуваннях членства у VF, а також викликах, які усвідомлюють регуляторні органи. Члени VF взяли до відома оновлену інформацію про діяльність VICH та пов’язані з ними робочі потоки WOAH. Вони отримали оновлену інформацію щодо статусу керівних принципів VICH, які розробляються чи переглядаються, і відзначили важливі ресурси та заходи, доступні їм через WOAH.

Представники ЄС, Японії та США виступили з доповідями про те, як генеричні ветеринарні лікарські засоби регулюються в їх країні чи регіоні. Усі учасники мали можливість поспілкуватися щодо розгляду заявок на генеричні ветеринарні лікарські засоби та детальніше розповісти про свої зусилля, спрямовані на підвищення ефективності допуску ВЛЗ на національні ринки.