Міжнародний симпозіум зі зменшення біологічної загрози (IBTRS)

Міжнародний симпозіум зі зменшення біологічної загрози (International BioThreat Reduction Symposium, IBTRS) цього року проходив в режимі он-лайн з 24 по 27 жовтня.

В роботі його 7 панельної дискусії «Єдине Здоров’я. Впровадження» взяв участь заступник директора ДНДКІ ветпрепаратів, д.б.н. Юрій Косенко. Його презентація була присвячена проблемам та перспективам боротьби із стійкістю мікроорганізмів до протимікробних ветеринарних лікарських засобів (ПМВЛЗ).

Зокрема, було відзначено, що в Україні впродовж останніх років спостерігається чітка тенденція зростання використання ПМВЛЗ, що суперечить загальноприйнятим європейським підходам. Було наголошено на необхідності дотримання принципів раціонального та виваженого застосування протимікробних засобів в контексті «Єдиного Здоров‘я» та структуральної міжгалузевої взаємодії.

Окремо, в рамках концепції «Єдиного Здоров‘я» доповідач звернув увагу на безпеку харчових продуктів тваринного походження пов‘язану з використанням кормових добавок. Так, в одному із зареєстрованих на сьогодні законопроектів пропонується без реєстрації в Україні дозволити обіг кормових добавок, зареєстрованих в ЄС. Здавалося б чудова пропозиція для розвитку бізнесу, яка однак приведе до доступу на наш ринок декількох тисяч хімічних речовин без повної інформації про їх безпеку та можливості їх аналізу. Це доцільно у випадку набуття Україною членства в ЄС та отримання доступу компетентних органів до конфеденційної інформації та освоєння референс лабораторіями методів контролю нових невідомих хімічних речовин, представлених у формі кормових добавок.