семінар «Аграрії та сільські громади: як підготуватися до членства в ЄС»

Презентация1

14 травня 2024 на базі ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок відбувся семінар на тему: «Аграрії та сільські громади: як підготуватися до членства в ЄС». Організатором заходу виступила Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України за підтримки Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації та Латвійського центу сільських консультацій та освіти.

Учасників семінару привітала директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман, яка розповіла присутнім про успіхи впровадження Державного аграрного реєстру – електронної платформи, створеної за сприяння ЄС. Тепер, вітчизняні аграрії та мешканці села отримали можливість швидко подавати заявки на отримання державних грантів та дотацій.

Директор ДНДКІ ветпрепаратів д. вет. н., професор Володимир Стибель у своєму виступі зауважив, що розвиток та продумане самоврядування сільських громад є ключовим фактором успішного функціонування аграрного сектору економіки будь якої європейської країни. Тому, говорячи про майбутнє членство України у Європейському Союзі, важливо не забувати про залучення інвестицій у розвиток інфраструктири сільських територій, охорону здоров’я, освіту та інші сфери життя села.

Учасників зустрічі також привітав директор з освіти та навчання Латвійського центру сільських консультацій та освіти Андріс Курсітіс який розповів про стратегію передаксесійних приготувань, зміст та складові політики розвитку аграрної сфери та сільських територій у Європейському Союзі.

Головний натхненник семінару – директор НАСДСУ Роман Корінець презентував учасникам семінару результати власних досліджень з вивчення уявлення українців про агроєвроінтеграцію та розповів про фінансову підтримку України від ЄС.

Начальник відділу стратегії агропромислового комплексу Міністерства аграрної політики та продовольства України Микола Мороз  розповів присутнім про євроінтеграційні заходи, які провадить міністерство. Він зазначив, що сьогодні вітчизняний аграрний сектор знаходиться лише на старті переговорів про членство, а відтак, повинен підготувати цілу низку гармонізованих до вимог ЄС нормативно-правових актів.

Екс-міністр сільського господарства та Прем’єр-міністр Латвії у 2014-2016 роках, пані Лаймонта Страуюма  поділилася з присутніми досвідом Латвії з набуття членства у ЄС, де описала важливі євроінтеграційні механізми, які запровадила її країна на шляху до вступу.

Радник Міністерства землеробства Латвії, постійний представник своєї країни у ОЕСР та ЮНЕСКО Айварас Лапіньш  представив цікаву доповідь про інструментарій допомоги приєднанню/передвступної допомоги для сільського розвитку для кандидатів у члени Європейського Союзу.

Директор латвійського центру сільських консультацій та освіти у сфері міжнародних проектів Карпарс Журіньш розповів присутнім про роль сільського дорадництва в період підготовки до вступу та забезпечення успішного процесу інтеграції до ЄС.

Загалом проведений семінар став місцем зустрічі та конструктивних дискусій для представників громад, бізнесу, громадських організації, закладів науки та освіти, дорадчих служб.

Також, надзвичайно приємно було вітати на цьому заході наших давніх друзів та партнерів: акадіка НААН Григорія Седіла, завідувача кафедрою підприємництва та торгівлі Львівського національного університету природокористування, д.е.н., професора Юрія Губені,  д.е.н., професора Ігоря Яціва, завідуючого кафедрою економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК Львівського національного університету ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького, д.е.н., професора Павла Музику, заступницю директора департаменту агропромислового розвитку Людмилу Гончаренко та інших важливих для нас людей.

Таким чином, можна підсумувати, що проведений семінар став важливим кроком у підготовці України до членства у Європейському Союзі та надав можливість набути унікальних знань про впровадження найкращих європейських практик та стандартів у вітчизняну аграрну сферу, що без сумніву допоможе нашим сільським громадам стати драйвером економічного зростання та соціального розвитку держави, а це, у свою чергу, сприятиме стабільності та впевненості нашої країни на міжнародній арені.

Leave A Reply