15-та Міжнародна літня школа

11-23 липня 2022 р. в м. Хенціни (Польща) на базі Експертного центру аналітичної хімії (хімічний факультет, Центр біологічних і хімічних досліджень (CNBCh)) Варшавського Університету відбулася 15-та Міжнародна літня школа із забезпечення якості у випробувальній лабораторії (ISO/IEC 17025) (15th International Summer School on Quality Assurance in a Testing Laboratory (ISO/IEC 17025)). Організатором школи є консорціум європейських університетів “Measurement Science in Chemistry” (MSC). Вперше ця літня школа відбулася у 2008 р. в м. Цельє (Словенія), і фінансувалася як проект ЄС. Загалом, за час проведення школи в ній прийняли участь 433 учасники з 54 різних країн світу на 4 різних континентах.

Науковці ДНДКІ к.х.н. Мар’яна Ридчук та к.х.н. Сергій Плотиця (Національна референс-лабораторія з контролю залишкових кількостей діючих речовин ветеринарних препаратів та кормових добавок), а також Ольга Душна (лабораторія високоефективної рідинної хроматографії) були учасниками цієї Літньої школи разом з іншими випускниками кафедри аналітичної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка, та отримали сертифікати про проходження навчання. Отримані знання та практичні навички значно покращать управління та рутинну лабораторну практику в наших аналітичних лабораторіях, акредитованих відповідно до ISO/IEC 17025.

Основними темами літньої школи були:

  • Основи ISO/IEC 17025
  • Вимоги замовника та правила прийняття рішень
  • Перевірка методу
  • Невизначеність вимірювань – принципи та підходи
  • Простежуваність, калібрування та використання еталонних матеріалів
  • Внутрішній і зовнішній контроль якості
  • Навички аудиту

Ми раді висловити подяку Варшавському університету та, зокрема, проф. Еві Бульській за щиру підтримку та фінансову допомогу, завдяки якій наша участь у 15-й Міжнародній літній школі із забезпечення якості у випробувальній лабораторії (ISO/IEC 17025) стала можливою у такий важкий і вирішальний для нас і нашої країни час. Також ми вдячні колегам з Експертного центру аналітичної хімії Варшавського університету магістру Анджею Гавору та к.х.н. Андрію Тупису за справжню допомогу та постійну підтримку під час нашого перебування в Польщі.