Участь у міжнародному практичному форумі Poultry Farming 2024

Співробітники Інституту взяли участь у роботі Міжнародного практичного форуму Poultry Farming 2024, який проходив у Львові 16-17 квітня.

Із доповіддю щодо напрямків та тенденцій розвитку птахівництва в Україні виступив д. вет. н., професор, завідуючий відділом ДНДКІ ветпрепаратів Віктор МУЗИКА. Особливу увагу доповідач приділив питанню затвердження деяких нормативно-правових актів щодо використання протимікробних ветеринарних лікарських засобів у ветеринарній медицині та звітування про обсяги їх застосування. Роз’яснив встановлений порядок застосування протимікробних лікарських засобів у ветеринарній медицині, розглянув проблеми стійкості мікроорганізмів до антимікробних препаратів у концепції глобального плану дій Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин, міжнародного епізоотичного бюро «Єдине здоров’я».  Також Віктор Павлович роз’яснив порядок проведення моніторингових досліджень операторів ринку щодо відповідності вимогам птахо господарств із технологією вирощування птиці та отримання продукції птахівництва без використання антимікробних засобів та або без залишків антимікробних засобів.

Також цікаву доповідь щодо запобігання розповсюдженню аспергильозу птиці, на форумі представила д. вет. н., професор, вчений секретар Оксана БРЕЗВИН. Доповідачка проаналізувала роль патогенних мікроскопічних грибів, зоогігієнічних умови утриманні та годівлі птиці в епізоотичному ланцюгу за виникнення аспергильозу в птахо господарствах. Зробила порівняльну характеристику патогенезу, клінічних ознак, патоморфологічних змін в процесі діагностики хвороби у різних видів птиці. Охарактеризувала ветеринарні засоби які використовуються при проведенні лікувально-профілактичних та ветеринарно-санітарних обробок у господарствах щоб не допустити виникнення хвороби..

Модератором заходу виступав д. вет. н., професор, старший науковий співробітник Микола ЖИЛА.

Форум також відвідали д. вет. н., професор, директор ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок Володимир СТИБЕЛЬ, к. вет. н., старший науковий співробітник Ірена АВДОС’ЄВА,  PhD з економіки, старший науковий співробітник Софія ТЕМНЕНКО, завідувач сектором птахівництва Олег БАСАРАБ.

Слід відзначити, що даний захід вже давно набув статусу знакового та одного з найбільш авторитетних дискусійних майданчиків, де зустрічаються ветеринарна наука і практика. Організаторам форуму як завжди вдалося створити дружню та невимушену атмосферу, у якій практичні спеціалісти галузі птахівництва, виробники ветпрепаратів, кормових добавок та кормів а також науковці провідних університетів та науково-дослідних інститутів мають змогу поділитися досвідом, обговорити актуальні проблеми галузі.

Організатором та партнером заходу виступив відомий  аграрний журнал про сучасні технології у промисловому птахівництві «Наше Птахівництво».

Leave A Reply